Chór MB Łaskawej

15 marca 2015

Lubisz śpiewać? Byłeś/aś kiedyś w chórze? A może warto spróbować swoich sił i rozwinąć swój talent wokalny? Jeśli tak, to zapraszamy do chóru przy Sanktuarium MB Łaskawej. Potrzebny jest każdy głos! Próby odbywają się we wtorki ok. godz. 20:45 w kościele.

Kontakt: Jan Sikora, dyrektor chóru i organista w Sanktuarium MB Łaskawej (tel. 781 163 235). Poprzednim dyrektorem chóru był Adam Kowalski.

Trochę historii: W początkowym okresie działalności jezuitów w Polsce obowiązywał zakonny przepis zabraniający uprawiania muzyki w kościele, tolerowano najwyżej istniejące już organy. Uzasadniając konieczność pielęgnowania śpiewu kościelnego życzeniem wiernych, gotowych w razie dalszego obowiązywania zakazu przejść do innych kościołów, nawet innowierczych, jezuici polscy uzyskali zgodę Rzymu na rozwijanie śpiewu kościelnego pod warunkiem, że uprawiać go będzie młodzież świecka.

I tak zaczęto, celem kształcenia muzycznego, otwierać specjalne bursy muzyczne. Warszawska bursa muzyczna powstała w połowie XVII wieku i mieściła się przy ul. Świętojańskiej 12ab.

Tak więc jeszcze raz wszystkich wiernych świeckich zapraszamy do śpiewu, by skorzystać ze zgody Rzymu i zapobiegać przechodzeniu ludzi do innych kościołów 

Nagranie z mszy 11 stycznia 2015 - kolęda Nad Betlejem pobierz

Nagranie z mszy 15 marca 2015 - pieśń O bone Jesu pobierz

Nagranie z mszy 15 marca 2015 - Gloria Patri et Filio pobierz

Pasterka 24 grudnia 2014

Chór na Pasterce

7 grudnia 2014

Chór sanktuarum Matki Bożej Łaskawej