Uroczystość Procesja Najświętszego Serca Pana Jezusa - 24 czerwca, piątek

W piątek po 8 dniach od Bożego Ciała będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu zapraszamy na:
19.00 - nabożeństwo  czerwcowe, w czasie którego Modlitwą Różańcową podziękujemy przez Serce Matki Bożej Łaskawej za dar Najświętszego Serca
 ( W 2021 R. NIE ODBĘDZIE SIĘ - 19.30 procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Łaskawej, w czasie której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Procesja przejdzie ul. Świętojańską, Rynek Starego Miasta, ul. Jezuicką, Kanonią, Dziekanią i Świętojańską z powrotem do sanktuarium.)
w 2021.06.11:
Kazania okolicznościowe - na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. gość - o. Maciej Tomaszewski SJ
w 2020 r.:
g. 20.00 - uroczysta Msza święta, w czasie której kazanie okolicznościowe wygłosi zaproszony gość:
 
w 2019.06.28 - o. Robert Wawer SJ
Pamiętajmy, że każda Uroczystość kościelna przypadająca w piątek znosi nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Oznacza to, że w dzisiejszym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

Rabin Rami Shapiro, amerykański Żyd, wyznawca reformowanego judaizmu: W chrześcijaństwie macie piękny obraz: Najświętszego Serca Jezusa. Jest zranione i przez tę ranę wypływa miłość Boga. To uniwersalna prawda: wszyscy jesteśmy zranieni; jeśli zaakceptujemy to zranienie w zdrowy sposób, tj. bez odrzucania go ani bez zafiksowania się na nim - po prostu uznając je - uczyni to nas pokornymi i współczującymi. Gdybym był doskonały, a ty miałbyś problem - nie mógłbym cię zrozumieć. Gdy Jezus mówi: "Bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojcec w niebie", to nie można tego zrozumieć, jak zwykle rozumiemy doskonałość - bez żadnego braku. Myślę, że jeśli mówił po aramejsku, jego słowa znaczyły raczej: bądźcie cali jak wasz Ojciec. Bóg - i ty, i ja - mamy w sobie zranienie. Zranienie jest częścią większej całości. Doskonałość nie wyklucza zranienia - jest raczej większą jego akceptacją. W "Ciemna strona Boga", Tygodnik Powszechny nr 25 z 19 czerwca 2016 r., str. 35.