Kiermasz Bożonarodzeniowy - 16 grudnia, niedziela g. 9-21

Kiermasz BożonarodzeniowyW niedzielę 16 grudnia przed Sanktuarium od 9 do 21 odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego będą zbierane fundusze dla domu dziecka w Otorowie prowadzonego przez siostry Urszulanki.

Na kiermaszu będzie mozliwość nabycia ozdób świątecznych, aniołków, obrazów i innego rękodzieła wykonanego przez siostry i dziewczynki z domu dziecka. Będzie to okazja, aby modlitwę połączyć ze wsparciem materialnym na rzecz dzieci, które nie mają tego co najcenniesze - rodziny.

 

Nasze prace na coroczny kiermasz w Warszawie przygotowywane są już od wielu miesięcy. „Dzieła” powstają w różnym czasie, często wykorzystujemy każdą wolną chwilę. Teraz mamy już niewiele czasu, więc ogłoszona jest pełna mobilizacja.

W tym roku prace będą podobne, jak w ubiegłym roku, choć jest kilka „nowości”. Będą więc drewniane przedmioty ozdobione metodą decoupage i malowane farbami – podstawki pod szklanki, pudełka, aniołki, serca, talerze, herbaciarki, ikony i obrazy na deskach. Będą też różnego rodzaju bombki. Nie zabraknie szopek, ale tym razem nieco innych – ze Świętą Rodziną wykonaną z bombek. Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie stroików i wieńców oraz ozdobnych świec. Będzie kilkanaście kartek świątecznych ręcznie haftowanych i oczywiście wykonane przez nas i z pełnym zaangażowaniem malowane przez dzieci pierniczki. Będą też wyroby z tkanin szyte na maszynie. Chętnie podzielimy się z mieszkańcami Warszawy siankiem z naszej łąki.

Mamy nadzieję, że nasze „wyroby” spodobają się i znajdą odbiorców.

Serdecznie dziękujemy za kolejny już rok współpracy i wspierania naszego Domu.

 siostry urszulanki z Otorowa wraz z Wychowankami

szopkaaniolek

obrazkianiolek

obrazkianiolek

Gdyby ktoś chciał pomóc nam w inny sposób, to podajemy nr naszego konta:

15 2030 0045 1110 0000 0091 7940

1% podatku można przekazać na: Stowarzyszenie Dorośli dla Dzieci z dopiskiem (koniecznie): dom dziecka , KRS 0000222915