Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 maja 2017

W maju zapraszamy na Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 19.00. W trakcie nabożeństwa Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska do Matki Bożej i czytanka przybliżająca wydarzenia Fatimskie.

 WAŻNE!!!!
W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 25 MAJA NABOŻEŃSTWO MAJOWE ZOSTANIE ODPRAWIONE WYJĄTKOWO O GODZ. 18.15. NATOMIAST O GODZ. 19.00 ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ŚP.  ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO. NA TO SZCZEGÓLNE NABOŻEŃSTWO ZAPRASZA FUNDACJA „ŁĄCZKA”.

 Zapraszamy na trzecią z kolei 3-dniową autokarową Pielgrzymkę Singli w Roku 100-lecia Objawień Fatimskich do M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Pielgrzymce towarzyszy o. duchowny z naszej wspólnoty o. Jan Orłowski SJ
Termin: 16-18.06.2017, piątek-niedziela (długi weekend Bożego Ciała)
liczba miejsc: 56; koszt: 280 zł/osoba
Informacje i zapisy: Bogusława, tel: 500-317-225, [email protected]
Więcej informacji na: http://klubsingli.gbzl.pl

 W piątek 26 maja, w Dzień Matki, razem z naszą Mamą Maryją rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

♦ Zachęcamy do zapoznania się również z:

ogłoszeniami duszpasterskimi parafii archikatedralnej pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, na terenie której znajduje się nasz kościół
- infomacjami z naszej Archidiecezji Warszawskiej
- informacjami dotyczącymi Kościoła Katolickiego w Polsce na stronie Konferencji Episkopatu Polski
- informacjami dotyczącymi Kościoła Katolickiego na świecie na stronie Radia Watykańskiego

ZAPRASZAMY!

MSZE ŚW. w dni powszednie o 8.30, 16, 17.30, 20 z Apelem Warszawskim. W niedziele i święta dodatkowe msze św. o 10, 11, 12 i 13.

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU codziennie o 9.00-20.00.

SPOWIEDŹ:  9-12 i 15-20.45 (w wakacje 9-11 i 15-20.45 ). W niedziele i święta podczas mszy św. Zobacz szczegóły i grafik spowiedzi.

NABOŻEŃSTWA codziennie o 19.00 (trwają zwykle ok. 45-55 min):

 - Nabożeństwa do Matki Bożej Łaskawej - w soboty
 - Różaniec i Godzinki - w pozostałe dni tygodnia

ODPUSTY codziennie można uzyskać u nas następujące odpusty zupełne

MODLITWY O BEATYFIKACJĘ Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego (promotora kultu MB Łaskawej) i  o. Piotra Skargi SI (inicjatora budowy sanktuarium) codziennie przed mszą św o godz. 20.

Miejsce jest przyjazne do modlitwy w ciszy i spowiedzi, również dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Rozpoczynamy miesiąc maryjny - 1 maja, poniedziałek

Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszego sanktuarium na godzinę 19.00! Najpierw odmawiamy różaniec a ok. 19.30 śpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej.

1 maja to też wspomnienie dowolne św. Józefa robotnika. Obecność na mszy św. tego dnia nie jest obligatoryjna.

Nabożeństwo majowe z odmawianiem Litanii Loretańskiej i modlitwy "Pod Twoją obronę" na ziemiach polskich wprowadzili jezuici w 1838 roku, a po 30 latach zyskało ono popularność w całym kraju rozdartym rozbiorami Polski.

Od tamtych czasów cały czas żywa jest tradycja gromadzenia się majowymi popołudniami, pod wieczór przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach, figurach, grotach by, nawet bez obecności kapłana, śpiewać pieśni maryjne i odmawiać Litanię.

Spotkanie pielgrzymkowe singli - 22 maja, poniedziałek g. 18.00

Zapraszamy na spotkanie integracyjno-informacyjne przy herbacie wszystkich zainteresowanych pielgrzymkami singli.
Odbędzie się w podziemiach sanktuarium. W spotkaniu będzie brał udział ojciec Jan Orłowski, który jedzie z nami na pielgrzymkę do Zakopanego. Będziemy omawiać szczegóły najbliższej pielgrzymki. Będą też wstępne informacje o jesiennej pielgrzymce.

Szczegóły na: http://klubsingli.gbzl.pl/index.php?doc=calendar&page=0&party=233

NMP Matki Dobrej Drogi, Wspomożycielki Wiernych - 24 maja, środa

Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych jezuici w swoim kalendarzu liturgicznym obchodzą jako święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Drogi (Madonna della Strada).

Jest to również Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. W Polsce na rzecz Kościoła katolickiego w Chinach działa Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ.

 

Św. Józef i nasi Dobroczyńcy - 24 maja, środa g. 19.30

Co tydzień w środę (z rzadkimi wyjątkami) zapraszamy do sanktuarium, aby w sposób szczególny czcić św. Józefa, Oblubieńca NMP, opiekuna Jezusa. O godz. 19.30 śpiewamy godzinki przypominające życie tego wyjątkowego mężczyzny. O godz. 20.00 odprawiana jest msza wotywna, która ofiarowana jest w intencji dobroczyńców naszego domu zakonnego i sanktuarium. Dla żywych prosimy o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msza za Rotmistsza Pileckiego - 25 maja, czwartek g. 19.00

W 69. rocznicę zamordowania Bohatera Narodowego - rotmistrza Witolda Pileckiego25 maja 2017 r., godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski przy ul. Świętojańskiej 10 w Warszawie odbędzie się uroczysta msza święta w jego intencji. Następnie od godz. 21.00 będziemy zbierać się pod dawnym aresztem śledczym przy ul Rakowieckiej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Zapraszamy - jezuici i Fundacja „Łączka”.

"Witold Pilecki miał usta zawiązane białą opaską. Prowadziło go pod ręce dwóch strażników. Ledwie dotykał stopami ziemi. I nie wiem, czy był wtedy przytomny. Sprawiał wrażenie zupełnie omdlałego... A potem salwa" - tak w relacji współwięźnia z Rakowieckiej, ks. Jana Stępnia, wyglądały ostanie chwile rotmistrza Witolda Pileckiego przed egzekucją 25 maja 1948 r., godz. 21.30. Oddajmy hołd Rotmistrzowi! Mamy nadzieję, że szczątki bohatera walki z dwoma totalitaryzmami zostaną zidentyfikowane, a jego dokonania w życiu, bohaterstwo i okrutna śmierć nie pójdą na marne. https://www.facebook.com/events/125135981387954/

36. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Wyszyńskiego - 28 maja, niedziela

Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jego pogrzeb, 31 maja w Warszawie, zgromadził dziesiątki tysięcy ludzi.

Codziennie przed mszą św. o 20 modlimy się o jego beatyfikację.

Kard. Wyszyński był promotorem Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i kultu Matki Bożej w Polsce. Ufundował koronę i doprowadził do rekoronacji obrazu MB Łaskawej. Rekonsekrował nasz kościół i zadbał by Jana Pawła II nawiedził go podczas pierwszej wizyty papieża w Polsce.

Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - 31 maja, środa

Święto Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję to rozważanie tajemnicy spotkania dwóch matek, dwóch kobiet w stanie błogosławionym. Nawiedzenie św. Elżbiety szczególnie przeżywano najpierw w Kościele wschodnim. W 1263 r. św. Bonawentura wprowadził tę uroczystość do zakonu franciszkańskiego. W 1389 roku, podczas powstania wielkiej schizmy na Zachodzie, papież Bonifacy IX rozszerzył to święto na cały Kościoł, aby uprosić za przyczyną Maryi jedność w Kościele Chrystusowym. W 1441 świeto to zostało zatwierdzone przez Sobór w Bazylei. Święto Nawiedzenia jest w kalendarzu liturgicznym między uroczystościami Zwiastowania Pańskiego i narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Strony

Subscribe to Front page feed