Msza św. dla poszukujących męża albo żony g. 20:00 - 31 stycznia, wtorek

To spotkania w duszpasterstwie "Dwojedno" - katolików stanu wolnego pragnących małżeństwa i założenia rodziny.

W ostatni wtorek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 20.00.

 
 
Informacje o Duszpasterstwie Dwojedno
 
Msze odbywają się na Starym Mieście w Warszawie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w ciągu całego roku w ostatni wtorek miesiąca o godz. 20.
Odbywają się bez wyjątków, czyli również w okresie wakacyjnym, w okresach świątecznych i innych. Comiesięczne msze święte odprawiane są w intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich poszukujących męża albo żony za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej.
Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji znalezienia tej drugiej połowy małżeńskiej. Po mszach odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i spotkania dzielenia się Słowem Bożym. Podobne msze święte w innych terminach odbywają się również w Ursusie Przystań Rozwoju w parafii pw. Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (ul. Wojciechowskiego 32, zwykle 1 niedziela miesiąca), na Ursynowie w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (Al.KEN 101, metro Stokłosy, zwykle 3 środa miesiąca)
Miło nam poinformować że powstała strona http://niejeden.pl która koordynuje wszystkie wydarzenia i inicjatywy w Warszawie dotyczące osób poszukujących swojej drugiej połowy. Kalendarz wydarzeń na terenie kraju dla poszukujących męża i żony jest dostępny na portalu tworzonym w diecezji warszawsko-praskiej Dla-Samotnych.pl
Ta wielka grupa osób, które odczytały swoje powołanie do założenia rodziny określana jest również jako single, poszukujący miłości i samotni, niesparowani. Zachęcamy jednak do promowania pozytywnego określenia "poszukujący męża albo żony", które najlepiej wskazuje na powołanie do wypełnienia - cel do osiągnięcia.
 
Warsztaty
Obyły się następujące Warsztaty prowadzone:
29 listopada 2016 - "Zaufanie w relacjach"
26 kwietnia 2016 - "Style wchodzenia w relacje"
23 lutego 2016 - "O poczuciu własnej wartości"
24 listopada 2015 - "O komunikacji, czyli jak słuchać żeby usłyszeć"
29 września 2015: "Cechy dojrzałego człowieka"
30 czerwca 2015: "Umiejętność życia w samotności podstawą dobrego wyboru małżonka"
27 maja 2015: "Dawanie i Branie w relacjach"
28 kwietnia 2015: "Mity, oczekiwania i iluzje dotyczące relacji międzyludzkich"
 
Kontakt z Duszpasterstwem Dwojedno - lista mailingowa - wymiana informacji o wydarzeniach
Stworzyliśmy listę e-mailingową poprzez którą będziemy przypominać o mszach w ostatni wtorek miesiąca i również o innych inicjatywach spotkań nieformalnych takich jak np. wydarzenia w kawiarence, wspólne wyjście do kina, do kawiarni, wyjazd rowerowy, spotkanie w plenerze itp. Chętni mogą poprosić o dołączenie do listy bezpośrednio na stronie grupy dyskusyjnej. Można również poprosić o subskrypcję, wysyłając wiadomość na adres [email protected] i jest to również osobny email naszego duszpasterstwa. Wiele osób pragnie spotkać się na agapie, towarzysko, aby po prostu porozmawiać, poznać się. Pomimo iż czasem odbywają się u nas spotkanie "przy herbatce" to są one nie często, a pora jest ich późna. Dlatego też zachęcamy aby przesyłać do nas wiadomość z pomysłami co możemy zrobić ponadto. Gdzie i jak moglibyśmy się spotkać poza "naszymi wtorkami" Jesli ktoś ma pomysł, lub chciałby się w jakiś sposób włączyć, zaangażować, abyśmy mogli się spotkać wspólnie w innym terminie, o wcześniejszej porze, prosimy o odważne przesłanie wiadomości. Może uda nam się zorganizować jakieś przyjemne spotkanie - zwłaszcza w naszej nowej kawiarence. Każdy pomysł i zaangażowanie się liczy. Czekamy na wiadomości i wasze propozycje! 
 
Chętnych do przeczytania lekcji i śpiewania psalmu zapraszamy do kontaktu z Gosią, [email protected]
Chętnych do służby przy ołtarzu zapraszamy do zakrystii odpowiednio wcześniej przed Eucharystią.
 
Warto wykorzystać dobry sposób na poznanie drugiej osoby deklarującej te same wyznawane wartości i się zapisać na: zapisanisobie.pl
 
Warto posłuchać albo przeczytać:
Ks. Maciej Tomaszewski SJ, który przez kilka lat mieszkał przy sanktuarium i posługiwał w duszpasterstwie poszukujących męża albo żony napisał książkę, w której zebrał homilie wygłoszone na mszach dla poszukujących w każdy ostatni wtorek miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Książka powstała z myślą o samotnych singlach, których głównym problemem jest samotność oraz trudność w odnalezieniu "drugiej połowy". Ks. Maciej Tomaszewski SJ, "Łaskawe Impulsy", Wydawnictwo Rhetos, 2015, 165 stron.
 
Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny
W odpowiedzi na znak naszych czasów - "cywilizację samotności", w kontekście synodu biskupów o rodzinie, zawsze na początku Adwentu duszpasterstwa DwoJedno i Przystań Rozwoju zapraszają do wspólnej modlitwy o nowe, święte powołania do małżeństwa oraz o odwagę i dojrzałość w tworzeniu nowych rodzin.
Kalendarz na każdy dzień Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny: www.przystanrozwoju.pl/tydzien-modlitw-o-nowe-rodziny/ 
Artykuł o Tygodniu Modlitw w Gościu Warszawskim: warszawa.gosc.pl/doc/2844214.Precz-z-samotnoscia
Homilia o. Roberta Wawra SJ na mszy w bazylice archikatedralnej, która kończyła I Tydzień Modlitwy o Nowe Rodziny 2015: benedeo.com/media/3407-homilia-na-zakonczenie-tygodnia-modlitw-o-nowe-rodziny-ks-robert-wawer-sj
tydzień
 
Krótkie świadectwo, które dostaliśmy z błogosławieństwem:
Szczęść Boże, Nazywam się Iwona...... Michała poznałam przez katolicki portal internetowy PRZEZNACZENI. Ubolewam nad tym, ze obecnie portal ten niewiele ma wspólnego z Bogiem. 28 września 2015 będzie 2-ga rocznica naszego ślubu. Na co dzień odkrywam jak wielkim i niczym zasłużonym jest sakrament małżeństwa. Zarówno jak ja tak i Michał modliliśmy się najpierw o rozeznanie powołania a później o dobrego, wierzącego i praktykującego małżonka. Bóg spełnił nasze prośby. Przed ślubem różnie bywało. Często się kłóciliśmy, nieraz nachodziły nas myśli, że to nasze bycie razem, przyszłe małżeństwo nie ma racji bytu i chcieliśmy się rozstawać, mało tego (będąc już narzeczonymi) w trakcie gdy zaczęliśmy przygotowywać się do ślubu i załatwiać wszelkich formalności związanych ze ślubem przeszliśmy mały kryzys, ja nie w pełni akceptowałam Michała i przez to nieraz w rozmowie, kłótni dawałam mu to odczuć, to spowodowało, że na prośbę Michała cofnęliśmy przygotowania do ślubu. Na chwilę obecną inaczej patrzę na Michała, po ślubie stał mi się bliższy, dużo mniej się kłócimy. Każdego dnia staram się Bogu dziękować za mojego męża i dar małżeństwa. Pozdrawiam i zapewniam o pamięci w modlitwie.