Msza św. dla poszukujących męża albo żony g. 20:00 - 30 lipca, wtorek

Spotkania w duszpasterstwie "Platan" – to wspólnota katolików stanu wolnego otwartych na małżeństwo.
W ostatni wtorek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 20.00.
Po mszach organizujemy spotkania integracyjne.

Chętnych do służby przy ołtarzu zapraszamy do zakrystii odpowiednio wcześniej przed Eucharystią.

 
INFORMACJE O DUSZPASTERSTWIE PLATAN
Msze odbywają się na Starym Mieście w Warszawie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w ciągu całego roku w ostatni wtorek miesiąca o godz. 20. Odbywają się bez wyjątków, czyli również w okresie wakacyjnym, w okresach świątecznych i innych. Comiesięczne msze święte odprawiane są w intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich poszukujących męża albo żony za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej.
Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji znalezienia tej drugiej połowy małżeńskiej.

Ta wielka grupa osób, które odczytały swoje powołanie do założenia rodziny określana jest również jako single, poszukujący miłości i samotni, niesparowani. Zachęcamy jednak do promowania pozytywnego określenia "poszukujący męża albo żony", które najlepiej wskazuje na powołanie do wypełnienia - cel do osiągnięcia.

Miło nam poinformować, że powstała na Facebooku STRONA i GRUPA,
która informuje o naszych spotkaniach i różnych inicjatywach.

Dołączyć do na nas można też na WhatsApp:
Zachęcamy, aby przesyłać do nas wiadomość z pomysłami różnych inicjatyw. Gdzie i jak moglibyśmy się spotkać poza "naszymi wtorkami" Jesli ktoś chciałby się w jakiś sposób włączyć, zaangażować, abyśmy mogli się spotkać wspólnie w innym terminie, o wcześniejszej porze, prosimy o odważne przesłanie wiadomości. Każdy pomysł i zaangażowanie się liczy.
CZEKAMY NA WAS!
 
 
Warto posłuchać albo przeczytać:
Ks. Maciej Tomaszewski SJ, który przez kilka lat mieszkał przy sanktuarium i posługiwał w duszpasterstwie poszukujących męża albo żony napisał książkę, w której zebrał homilie wygłoszone na mszach dla poszukujących w każdy ostatni wtorek miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Książka powstała z myślą o samotnych singlach, których głównym problemem jest samotność oraz trudność w odnalezieniu "drugiej połowy". Ks. Maciej Tomaszewski SJ, "Łaskawe Impulsy", Wydawnictwo Rhetos, 2015, 165 stron.