♦ Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wraz z cudownym obrazem jest miejscem gdzie przez setki lat wielu nawiedzających i modlących się otrzymało wiele łask i doświadczyło wielu cudów. Zachęcamy do pielgrzymowania do tego miejsca i polecania się Matce Bożej Łaskawej by ta wypraszała wszelkie potrzebne łaski u swego Syna.
♦ Pielgrzymujący w zorganizowanych grupach do naszego sanktuarium są szczególnymi gośćmi. Mogą liczyć na przyjęcie przez kustosza sanktuarium, oprowadzenie, specjalnie dostosowany czas nabożeństwa i mszy świętej, indywidualną modlitwę w kaplicy adoracji i spowiedź. Mogą też dokonać wpisu w Księdze Pamiątkowej. Sanktuarium otwarte jest codziennie od godz. 8.15 do godz. 21.15.
♦ Aktualny plan mszy i nabożeństw w sanktuarium.
W dni powszednie w sanktuarium odbywają się:
- 8.30-9.00 Msza św.
- 16.00-16.45 Msza św.
- 17.30-18.15 Msza św.
- 19.00-19.55 Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu
- 20.00-21.00 Msza św.
W niedziele i święta w sanktuarium odbywają się:
- 8.30-9.30 Msza św.
- 10.00-10.55 Msza św.
- 11.00-11.55 Msza św.
- 12.00-12.55 Msza św.
- 13.00-13.55 Msza św.
- 16.00-16.55 Msza św.
- 17.30-18.25 Msza św.
- 19.00-19.55 Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu
- 20.00-21.00 Msza św.
Z modlitwami pielgrzymów można wejść w godzinach poza zwykłymi modlitwami w sanktuarium. Terminy do odprawienia mszy i nabożeństw specjalnie dla grup to przedpołudnie lub wczesne popołudnie. Pielgrzymi mogą dołączyć się do istniejących mszy i nabożeństw. Mamy dodatkową kaplicę w podziemiach sanktuarium tylko na 20 osób.
♦ Można pomodlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli, św. Jana Pawła II, można też otrzymać cudowną wodę św. Ignacego Loyoli.
♦ W zakrystii można zaopatrzyć się w figurki Matki Bożej Łaskawej. Na miejscu jest możliwość skorzystania z toalety. W pobliżu sanktuarium jest wiele punktów usługowych, gdzie można się pożywić. Jest to też dogodne miejsce, gdzie nawiedzenie sanktuarium można połączyć ze zwiedzaniem Starego Miasta i nawiedzaniem innych wspaniałych kościołów znajdujących się w pobliżu.
♦ Niestety, ze względu na lokalizację na Starym Mieście nie jesteśmy w stanie zapewnić parkingu dla autokarów lub innych pojazdów samochodowych. Pielgrzymi mogą dojechać na ul. Podwale 1 (link na www.maps.google.pl) (na tej ulicy ciągnie się płatny niestrzeżony parking dla samochodow osobowych). Można następnie przejść przez Plac Zamkowy 280 m do Saktuarium co zabiera mniej niż 4 minuty. Jest możliwość zaparkowania samochodów osobowych na parkingu płatnym strzeżonym (wjazd z Wisłostrady w ul. Boleści 6 przy Multimedialnym Parku Fontann (link na www.maps.google.pl). Z parkingu do sanktuarium jest 450 m (ok. 5 minut pieszo). Dla autokarów i busów proponujemy skorzystać z parkingów oznaczonych na mapie Parkingi dla autokarów w Warszawie.
♦ Przy Archikatedrze św. Jana i przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczynają się dwie drogi pielgrzymkowe szlaku św. Jakuba - sieci najpopularnieszych dróg pielgrzymkowych Europy. Zachęcamy pielgrzymujących na drodze el Camino choćby do krótkiego nawiedzenia naszego sanktuarium maryjnego, by Matka Boża Łaskawa - Patronka Warszawy, patronowała wszystkim pielgrzymom wyruszającym z Warszawy do Santiago de Compostela. Przeczytaj więcej...
♦ W celu należytego przygotowania nawiedzenia Sanktuarium prosimy organizatorów pielgrzymek o wcześniejszy kontakt.
♦ W domu zakonnym przy sanktuarium znajduje się kilka miejsc noclegowych. Dla grup (np. autokarowych) polecamy zatrzymać się u jezuitów w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy.